matek-wigyorival.hu

Tartalom:

Hírek

Bemutatkozás

Segédanyagok

Elmélet egyszerűen

Gondolatok - matematikáról, tanításról, miegymásról...

Fontos tudnivalók

Vendégkönyv - rólam írtátok

Feliratkozás hírlevélre

Kapcsolat

Online oktatás

Archívum

Matek-Wigyorival
- Elmélet egyszerűen
- Számoljunk 3-ig! - 3.

Jézus elindul a sivatagba, hogy megkeresse az Apját. Már több napja bolyong a homokban, amikor szembejön vele egy ősz hajú, ősz szakállú öregember.
-Adjon Isten! Hát maga mit csinál itt?
- A fiamat keresem!
Jézusban felcsillan a remény... - És hogy nézett ki a fia???
- Szögek vannak a kezeiben meg a lábaiban!
Jézus óriási örömmel megöleli az Öreget. - Édesapám!!!
Mire az Öreg könnyes szemmel: -Pinocchio!!!

Végre-Valahára eljutottunk 3-ig!!! Én már nagyon vártam!!! Miért lelkendezek ennyire??? Ha páros, azaz "2" annyira tökéletes, akkor miért nem állunk meg 2-nél? Nem elég az Örök Harmóniához???
Hát NEM!!! 2 pólus??? 2 fél??? Vagy igen vagy nem??? (Ez csak egyszerű eldöntendő kérdés.)
Az Állandó Tökéletes Harmónia csodálatos lehetne... ugyanakkor rettenetesen unalmas is!!! És az AnyaTermészetben, a sejtosztódás nem megy végbe csak úgy, magától! Kell női sejt, amelyik osztódik, és egy férfi sejt, ami segít osztódni.
Tehát, ha az Élet Szent, akkor próbáljunk utódot hozni a Falkába! Új Vadászt, vagy Új Anyát! Aztán tanítsuk meg mindarra, amit csak meg tudunk neki tanítani! Így fogunk Örökké élni! Az utódainkon keresztül. Ezért KELL szeretettel tanítanuk Őket!
A 3 már a KÖRFORGÁST jelenti. A Harmónia attól lesz érdekes, hogy ha változik, ugyanakkor rendszeresen visszaáll a kiindulási helyzetbe, azaz az Alapállapotba. A Yin-Jang szimbólum, is akkor kap új értelmet, ha a kört megpörgetjük a középpontja körül.
Tehát a "3" a Működést jelképezi. A működéshez pedig mindig kell Mester. Ha valami elromlik, akkor hívunk egy szerelőt (mester), vagy hozzáértő szakit (ezermester), vagy a Gondnokot (házmester). A Mester pedig újra működővé teszi a Rendszert.
A "3" a matematikában is különleges helyet foglal el. A második prímszám, (innen csak páratlan prímszámaink lesznek), de van néhány olyan tulajdonsága, ami miatt MESTER-számnak hívjuk. A "2" esetében elég volt megnézni az utolsó számjegyet, hogy páros-e. Ha páros, akkor osztható "2"-vel. Azaz ketté lehet vágni, akkor is két Egész Szám lesz belőlük. Lesz még jónéhány olyan számunk, ahol szintén az utolsó (néhány) számjegy számít. Viszont! A "3"-asnak az a mesteri tulajdonsága, hogy ha 3-mal szorzunk bámilyen egész számot, akkor a számjegyeket összeadva is egy 3-mal osztható számot kapunk!
Tehát nagyon egyszerűen meg tudjuk állapítani egy akármilyen hosszú sokjegyű számról is, hogy az vajon osztható-e "3"-mal!!!
Egy másik különlegessége a 3-as számnak, hogy amíg 2-vel viszonylag egyszerűen tudunk osztani akár 1-et is (kettévágjuk, "lefelezzük"), addig ha 3-mal osztunk, akkor egy érdekes helyzetbe futunk bele! Ha 1-et osztunk 3-mal, mindig lesz Maradék. Az 1/3 az első olyan tört, amit tizedes törtre alakítva "végtelen szakaszos tizedes törtet" kapunk. 0,33333...., amit kerekítve 0,33-nak szokás venni. Ez azonban a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha van valamiből 100 db, akkor 1 harmad az 33 db, 2 harmad pedig 66 db, és mindig megmarad 1!
A következő "érdekesség" már geometriában mutatkozik meg. A Kettesnél már 2 dimenzióban (azaz síkban) tudtunk meghatározni pontot, vonalat, egyenest, és a vonalakkal síkidomokat. A síkban a két legalapvetőbb és "legstabilabb" forma a kör (0), és a 3 egyenes találkozásából létrejött Háromszög.
A kör mem más, mint "egy adott középponttól egyforma távolságban lévő pontok összessége". Mint például, amit elérünk a kezünkkel, vagy ameddig a szemünk ellát. A Háromszög pedig az első sokszög, ami egyenesek találkozásából jön létre. Az előző fejezetben már említettük a Merőlegest. De nézzük át egy pillanatra a szögeket név szerint is!
- Nullszög: ez egyértemű, nincs eltérés, tehát a két egyenes vagy egymáson van (tehát egy) vagy párhuzamos, tehát nem találkoznak.
- Teljes szög: ez maga a kör. Ez 360 fok.
- Félszög, vagy Egyenes szög: A Teljes szög fele. Az egyenes mentén előre vagy hátra. Ez 180 fok.
- Merőleges, vagy Derékszög: Ez az egyenes szög fele. Jobbra - Balra. Ez 90 fok.
- A Hegyes-, Tompa- és Homorú- (konkáv-)szög pedig ezek közötti értékek.
Pont a kör és a háromszög egymáshoz való viszonya miatt megjelenik az első "irracionális" számunk, a π (Pí). Az irracionális számok a nem szakaszos, végtelen tizedes törtek, melyeket Q*-gal jelölünk. Ez azt jelenti, hogy a Pí-t nem lehet pontosan kifejezni, általában 3,14-gyel szoktunk vele számolni. Igaz ez??? Tényleg nem lehet a Pí-t pontosan kiszámolni??? Nem igaz!!! A tanítványaim pontosan tudják mennyi a Pí értéke! 180 fok!!! Ezért könnyebb a geometriában fokokban számolni!
A síkban 2 egymásra merőleges számegyenessel tudtunk meghatározni pontokat, formákat. Ha 3 egymásra merőleges számegyenest hozunk össze egy közös Origóban (nullában), akkor már 3D-ben, azaz Térben is meg tudjuk tenni ugyanezt. Ezzel már még közelebb jutunk a fizikai világhoz. Előre-hátra, jobbra-balra, fel-le.
Bár ez így leírva vagy olvasva elég egyszerűnek tűnik (az is), mégis ezeket az ALAPismereteket újra és újra helyre kell tennünk. A 3. szinten lévő műveletről, a Hatványozásról a 4. részben fogok írni. Addig is emésztgessétek az eddig leírtakat!

Továbblépés a "4"-re

Partnerek:

freedom-photo.hu

moneyforplaying

risingphoenix.hu